science

افزايش قابل توجه سهم ايران از توليد علم برتر دنيا در سال ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷

يكي از انتقاداتي كه در حوزه توليد علم ايران در سال‌هاي اخير مطرح بوده است توجه بيش از حد به كميت در مقابل كيفيت مي‌باشد. در سال‌هاي اخير و به خصوص دهه گذشته، ايران با شتاب بسيار بالايي جايگاه علمي خود را در جهان بهبود بخشيد. اما عمده مقالات و علم توليد شده در ايران كيفيت پاييني داشتند و تنها تعداد مقالات و اسناد علمي در حال افزايش بود. با اين حال با برنامه‌ريزي‌هاي مناسب در طول سه الي چهار سال اخير، سهم ايران از توليد علم برتر دنيا به سرعت افزايش يافته است به طوري كه رشد كيفي توليد علم در ايران از رشد كمي پيشي گرفته است.

فروشگاه پرسشنامه ، پروتكل و پاورپوينت ايران تحقيق را مشاهده كنيد


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۰ آبان ۱۳۹۶ساعت: ۱۰:۲۴:۱۲ توسط:مهرداد بلاغي موضوع:

پكيج كامل آموزش نرم افزار پي ال اس SmartPls

موسسه ايران تحقيق براي اولين بار در ايران انتشار بسته‌هاي آموزشي براي نرم افزارهاي پركاربرد را آغاز كرد. با توجه به استقبال بسيار خوبي كه از بسته‌هاي آموزش نرم افزار ايموس، بسته آموزش اس پي اس اس، و بسته آموزش نرم افزار ليزرل شد، اين موسسه تهيه بسته آموزشي نرم افزار پي ال اس SmartPls را آغاز كرد. دليل اصلي تهيه چنين بسته‌هاي آموزشي اين است كه يا در اين حوزه‌ها منبعي در دسترس نيست و يا اينكه منابع موجود داراي كيفيت مناسبي نيستند. بسياري از كتاب‌هاي موجود در اين حوزه تنها بر ويژگي نظري تكيه دارند و در زمينه كاربرد نرم افزارها داراي ضعف‌هاي اساسي هستند. پكيج كامل آموزش نرم افزار پي ال اس SmartPls كاملاً براساس همين نياز تهيه شده و طوري طراحي شده است كه پژوهشگران با كمترين اطلاعات بتوانند مدل‌هاي مورد نظر خود را ترسيم نمايند.

فروشگاه پرسشنامه ، پروتكل و پاورپوينت ايران تحقيق را مشاهده كنيد


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۰ آبان ۱۳۹۶ساعت: ۱۰:۲۲:۴۱ توسط:مهرداد بلاغي موضوع:

ده مقاله برتر مهندسي عمران از سال ۲۰۰۶ تاكنون

پايگاه گوگل اسكولار پراستنادترين مقالات ارايه شده در رشته مهندسي عمران را معرفي نموده است. به نقل از اين پايگاه، ده مقاله زير در رشته مهندسي عمران از سال ۲۰۰۶ تاكنون در بين ساير مقالات اين حوزه، از سوي پژوهشگران ديگر بيشترين استناد را به خود اختصاص داده‌اند. تمامي مقالات ذكر شده در ليست زير در سال ۲۰۰۶ منتشر شده‌اند و تاكنون (۲۰۱۷) بيشترين استناد را بين ساير مقالات از ان خود كرده‌اند.

 سايت چاپ مقاله و ترجمه مقاله اوج دانش را مشاهده كنيدبرچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۰ آبان ۱۳۹۶ساعت: ۱۰:۲۰:۱۳ توسط:مهرداد بلاغي موضوع:

پير ريويو يا peer review چيست؟

پير ريويو “peer review” معمولاً به عنوان بخشي از فرآيند غربالگري مقالات استفاده مي‌شود. معمولاً بسياري از دانشجويان و محققان تازه‌كار فرآيند چاپ و نشر مقالات را بدون اينكه معني و مفهوم peer review را بدانند شروع مي‌كنند. پير ريويو به ارزيابي و سنجش مقاله توسط كارشناسان و متخصصان مربوط به يك حوزه خاص علمي اشاره دارد. peer review به عنوان يك سيستم نظارتي و داوري علمي است كه به اديتورهاي مجله كمك مي‌كند تا ارزش و اعتبار مقالات ارسالي به آنها را دريابند.

 سايت چاپ مقاله و ترجمه مقاله اوج دانش را مشاهده كنيد


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۰ آبان ۱۳۹۶ساعت: ۱۰:۱۹:۲۷ توسط:مهرداد بلاغي موضوع:

وب سايت ثبت همايش ها راه اندازي شد.

جديدترين همايش‌ها


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۰ آبان ۱۳۹۶ساعت: ۱۰:۱۸:۳۵ توسط:مهرداد بلاغي موضوع:

چاپ كتاب فوري در كمتر از يك ماه

بسياري از دانشجويان و اساتيد علاقه دارند يافته‌هاي علمي و پژوهشي خود را در قالب كتاب به چاپ برسانند. براي چاپ كتاب عموماً دو حالت وجود دارد. در حالت اول دانشجو يا استاد عجله‌اي براي چاپ كتاب خود ندارد و در طول چند ماه كتاب خود را آماده سازي كرده و به چاپ مي‌رسانند. اما در حالت دوم دانشجو يا استاد به دليل در پيش بودن مصاحبه دكتري، مصاحبه شغلي يا ارتقاء هيئت علمي نياز به چاپ كتاب در يك بازه زماني بسيار كوتاه دارد.

سايت چاپ كتاب نارون را مشاهده كنيد


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۰ آبان ۱۳۹۶ساعت: ۱۰:۱۸:۱۴ توسط:مهرداد بلاغي موضوع:

چاپ كتاب با مجوز رسمي

چاپ كتاب فرايندي است كه طي آن يك نوشته كه به مي‌تواند به صورت تاليف يا ترجمه باشد، در قالب كتابي با ساختارهاي استاندارد و پذيرفته شده حوزه نشر آماده سازي و به چاپ مي‌رسد. اما براي اينكه يك كتاب چاپ شده داراي اعتبار و امتياز باشد بايد مجوزهايي داشته باشد. بنابراين چاپ كتاب با مجوز رسمي داراي مراحلي است كه در اينجا با برخي از اين مجوزها و مراحل آشنا خواهيد شد. البته بايد دقت نمود كه اين مجوزها در كشورهاي مختلف متفاوت است و ممكن است در هنگام چاپ كتاب در ايران نياز به مجوزي باشد كه در ساير كشورها آن مجوز وجود ندارد و بالعكس.

سايت چاپ كتاب نارون را مشاهده كنيد


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۰ آبان ۱۳۹۶ساعت: ۱۰:۱۷:۳۲ توسط:مهرداد بلاغي موضوع:

استفاده موثر از واژگان مترادف‌ در جمله در هنگام نگارش مقاله علمي

مترادف، واژه‌اي است كه معناي‌اش با يك واژه معين يكسان است. در نگارش انگليسي، يكي از بهترين‌ راه‌ها براي غنا بخشيدن به دايره لغات خود و همچنين اجتناب از كاربرد مكرر يك واژه، استفاده از ديكشنري‌هايي موسوم به thesaurus (گنجينه لغات يا اصطلاح نامه) براي يافتن واژگان مترادف است. اين نوع ديكشنري‌ها تمام كلماتي را فهرست مي‌كنند كه معاني مشابهي دارند. امروزه با وجود منابع آنلاين ديگر نياز چنداني به تهيه نسخه‌هاي چاپي اين نوع ديكشنري‌ها احساس نمي‌شود. حتي واژه پرداز word داراي يك گنجينه لغت است! (زبانۀ Review، گزينه Thesaurus در منوي Proofing).

سايت ترجمه مقاله نيتيو را مشاهده كنيد


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۰ آبان ۱۳۹۶ساعت: ۱۰:۱۶:۳۵ توسط:مهرداد بلاغي موضوع:

اجتناب از اشتباهات موازي نويسي (پارالليسم) در نگارش مقاله علمي

 اجتناب از اشتباهات موازي نويسي (پارالليسم) در نگارش مقاله علمي ۱۳۹۶/۰۸/۲۲|آموزش ها|بدون ديدگاه  در نگارش، از ساختارهاي موازي براي ساختن جملات مركب يا تاكيد بر يك موضوع خاص استفاده مي‌شود. اما نكته مهم در موازي نويسي اين است كه همه عناصر اين ساختارها، مثل حروف اضافه، كلمات، و زمان، با يكديگر اصطلاحاً موازي باشند. اشتباهات مربوط به پارالليسم بيشتر در جملاتي پيش مي‌آيند كه حاوي يك فهرست، مجموعه يا مقايسه باشند. در ادامه به متداول‌ترين اشتباهات پرالليسم اشاره شده است.

سايت ترجمه مقاله نيتيو را مشاهده كنيد

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۰ آبان ۱۳۹۶ساعت: ۱۰:۱۶:۰۰ توسط:مهرداد بلاغي موضوع:

اصول كليدي نگارش كليد واژگان در يك مقاله علمي

كليد واژگان مقاله براي فيلتر كردن مقالات در يك پايگاهي كه ميليونها مقاله در آن موجود است امري اساسي است. انتخاب كليدواژه هاي حرفه‌اي و صحيح مزيت‌هاي بسيار زيادي دارد. مزيت اصلي كليد وازه‌ها در ان است كه مقاله شما بعد از انتشار و چاپ آن بيشتر ديده مي‌شود و مقاله‌اي كه بيشتر ديده شود احتمال زياد در مقاله‌هاي مختلف به عنوان رفرنس استفاده گردد (بيشتر بخوانيد: اصول كليدي نگارش كليد واژگان در يك مقاله علمي). كه در نهايت باعث محبوب شدن و ديده‌شدن مقاله شما در بين مقالات ديگر مي‌شود كه خود اين امر از لحاظ اصول علم سنجي فوايد بسيار زيادي براي شما به ارمغان مي‌آورد. در زير به ارايه اصول كليدي نگارش كليد واژگان در يك مقاله علمي پرداخته مي‌شود.
ادامه مطلب فوق را در اين لينك مشاهده كنيد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۷ آبان ۱۳۹۶ساعت: ۱۱:۴۴:۲۰ توسط:مهرداد بلاغي موضوع: